• "Energia, która się opłaca każdej gminie to świadome i mądre dzieciaki"

• "Informujemy, że kolejna część realizacji zadania Energia, która się opłaca każdej gminie to świadome i mądre dzieciaki została zrealizowana. Chodzi o infrastrukturę terenową służącą edukacji, a dokładnie o wykonaną ścieżkę tematyczną na terenie Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym, składającej się z 8 stacji tematycznych (4 gry i 4 tablice informacyjne o OZE i efektywności energetycznej) wraz z miejscem edukacyjnym w postaci wiaty tematycznej o odnawialnych źródłach energii i efektywności energetycznej. Infrastruktura została doświetlona trzema lampami OZE, które umożliwiają dłuższe korzystanie z powstałej infrastruktury, podnoszą bezpieczeństwo oraz promują odnawialne źródła energii.

Kolejnym elementem zaplanowanym w ramach realizacji zadania były zajęcia - lekcje terenowe wśród wszystkich klas, grup uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Bargłów Kościelny.

Dla przypomnienia informujemy, że całe zadanie realizowane jest w ramach programu priorytetowego, „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” i dofinansowane z NFOŚIGW, przy udziale WFOŚIGW w Białymstoku.

Koszt realizacji całego przedsięwzięcia to 108 012,97 zł

Środki pozyskane z dotacji na dofinasowanie kosztów realizacji przedsięwzięcia to 97 211,65 zł, które pochodzą z NFOŚIGW, a są udostępnione dla WFOŚIGW w Białymstoku".

Żródło: Tekst i zdjęcia  Facebook Nasza Gmina Bargłów Kościelny