Aktualności
Akademia dobrej energii junior
Akademia Bezpiecznego Puchatka
I stało się! I Szkolny Turniej w Rummikub za nami.
- 19
16.05.2025r. w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym odbył się I Szkolny Turniej w Rummikub. Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas III-VIII. Uczniowie wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, tworzenia własnej strategii, stosowania się do zasad, działania pod presją czasu, spostrzegawczości, koncentracji oraz kreatywności. Nie zabrakło pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju – zwycięzcom i tym, którzy walczyli do końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap - Podlaskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub.
Przerwijmy krąg przemocy!
Z dumą i radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu objętego patronatem honorowym Ministra Edukacji "Przerwijmy krąg przemocy w swojej szkole". Projekt obejmuje działania popularyzatorskie, otwarte webinary i szkolenia oraz bezpłatne wdrożenie systemu RESQL o łącznej wartości 600 tys zł. Do projektu zgłosiło sie 708 szkół z Polski.
100 szkół (w tym NASZA) zostało laureatami II edycji Projektu !
Opis projektu
Co naprawdę wiemy o przemocy rówieśniczej w polskich szkołach?
Zobacz to - SARA JAMES, IGO, LOCZNIKI – Szkoda życia na hejt
-
Organizatorzy projektu to
Fundacja UNIQA.
Fundacja przeciwdziałająca rozprzestrzenianiu się hejtu i walcząca z jego skutkami w obszarze zdrowia psychicznego.
Uniwersytet SWPS.
Nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy zaangażowany w liczne projekty społeczno-edukacyjne na rzecz ludzi i środowiska naturalnego.
RESQL
Innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej.Połączyliśmy siły, aby pomóc młodzieży w radzeniu sobie z rosnącą przemocą rówieśniczą. Chcemy otwarcie mówić o problemie bullyingu i wskazać skuteczne sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem.
Pakiet RESQL zawiera:
- aplikację dla uczniów do anonimowego zgłaszania problemów,
- szkolenie dla kadry pedagogicznej,
- scenariusze lekcji poświęconych przemocy,
- sprawnie działający system dla nauczycieli do reagowania na wszelkie nadużycia.
-
Powiatowy Konkurs Plastyczny „ Jan Paweł II w naszych wspomnieniach” - sukces naszych uczniów!
W 2025 roku przypada 105 rocznica urodzin i 20 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II, w związku z tym APK- Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie ogłosiła Powiatowy Konkurs Plastyczny „ Jan Paweł II w naszych wspomnieniach.” Komisja konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:
III miejsce- Jakub Gnatowski klasa IV
Wyróżnienie - Oliwia Sikora klasa V, Michał Waszkiewicz– klasa VIWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !
Jesteśmy z Was dumni!
Zapraszamy też do obejrzenia wystawy, która znajduje się w Bibliotece Miejskiej
Zajęcia biblioteczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bargłowie Kościelnym w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
- 37
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa maluchy z Oddziału Przedszkolu "3 - 5" i "0" wraz z rodzicami uczestniczy w zajęciach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bargłowie Kościelnym. Panie bibliotekarki oprowadziły dzieci po pomieszczeniach bibliotecznych, odmówiły zasady korzystania z książek oraz przedstawiły główne funkcje biblioteki. Pani Sylwia przedstawiła rodzicom korzyści z czytania bajek dzieciom.Serdecznie dziękujemy Pani Sylwi i Pani Małgosi za poświęcony czas i życzymy niegasnącej pasji w promowaniu czytelnictwa.
PIKNIK RODZINNY
Dzień Pająka na UwB
Koło Naukowe Biologów działające przy Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze - UwB zachęcili naszą szkołę do udziału w konkursie plastycznym „PAJĄK? CYDOWNY!”, organizowanym w ramach obchodów DNIA PAJĄKA.Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie i nadesłanie plakatu przybliżającego odbiorcom pająki, np. ich różnorodność, morfologię, biologię czy ekologię. Konkurs miał zasięg ogólnopolski. Niestety, nie udało sie nam zdobyć nagrody, ale uczniowie poszerzyli swą wiedzę na temat pajaków, obejrzeli piękne prace kolegów i koleżanek z całej Polski (wpłynęło ok 600 prac) i otrzymali piękne dyplomy za udział w konkursie.
Nasze prace zobaczycie wchodząc w ten link:https://www.facebook.com/KoloNaukoweBiologow
Wystawa zamków średniowiecznych – dzieło uczniów klas IV, V i VI
- 13
Na lekcjach historii uczniowie klas IV, V i VI mieli niecodzienną okazję przenieść się w czasy średniowiecza, tworząc własną wystawę zamków! Zadanie polegało na samodzielnym wykonaniu modeli warowni, baszt i murów obronnych z dostępnych w domu materiałów – kartonu, plasteliny, patyczków, a nawet kamyków i piasku.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością pracowały nad swoimi projektami. Każdy zamek był inny – niektóre wzorowane na prawdziwych budowlach, inne powstały z wyobraźni młodych konstruktorów. Wystawa została pokazana w szkole 6 maja 2025 r. i stanowi nie tylko efektowną ozdobę szkolnego korytarza, ale też doskonałe podsumowanie zdobytej wiedzy o życiu w średniowieczu, architekturze obronnej i roli zamków w dawnej Europie.
Dziękujemy pani Marcie Karpinskiej- nauczycielce historii za inspirowanie uczniów do kreatywnych działań oraz uczniom za ich pomysłowość i trud włożony w wykonanie modeli. Brawo dla naszych małych historyków i budowniczych!
Rocznica Konstytucji 3 Maja.
W naszej szkole odbył się Apel poświęcony rocznicy Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez Martę Karpińską, Danutę Kubryń i uczniów kl. VIII i VII.
5
Informacja o ofercie szkolnej
Powstał z kawałka wiśniowego drewna …
Ciąg dalszy innowacji pedagogicznej na języku polskim w klasie czwartej
5Uczniowie klasy czwartej na lekcjach języka polskiego mieli okazję poznać Pinokia- pajaca z drewna. Każdy z uczniów przyniósł ze sobą na zajęcia kawałek drewna i próbował określić, jakie charakterystyczne cechy ma ten materiał. Wszyscy doszli do wniosku, że jest twarde, lekkie, ma drzazgi oraz wydaje różne dźwięki. Na podstawie tych spostrzeżeń uczniowie próbowali porównać cechy drewna z cechami charakteru Pinokia, a na koniec ze swoim cechami charakteru, nie było łatwo … Zapraszamy Was do obejrzenia ciekawej fotorelacji z lekcji o Pinokiu.
Konkurs Mistrz Ortografii
14 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Głównym celem konkursu było pielęgnowanie zasad poprawności ortograficznej. Laureatami konkursu zostali: w kategorii klas IV- VI: Diana Grygo, Marcel Krzynowek, Aleksandra Siemiaszko, Miłosz Zajkowski, Laura Oleksy, Hanna Oleksy oraz Jan Stankiewicz, w kategorii klas VII- VIII: Anna Woźnicka, Michał Długozima i Julia Frącaek. Serdecznie Wszystkim gratulujemy!
Wierszem Malowane
Uczniowie naszej szkoły Julia Frączek oraz Piotr Palczewski wzięli udział w II Konkursie Powiatowym Wierszem Malowane organizowanym przez Augustowskie Centrum Edukacyjne. Serdecznie gratulujemy pięknych interpretacji poezji!
Spotkania z przedstawicielami szkół ponadpodstawowychh
- 5
Niedługo koniec roku szkolnego, a przed uczniami ósmej klasy kolejny krok na ścieżce edukacji - wybór szkoły ponadpodstawowej. Jest to bardzo ważna decyzja, którą ciężko podjąć samemu, dlatego naszą szkołę odwiedzali przedstawiciele różnych szkół ponadpodstawowych. Głównym celem spotkań było zapoznanie z ofertami edukacyjnymi. Ósmoklasiści oglądali interesujące prezentacje i wysłuchali krótkich informacji na temat każdego typu szkół. Na spotkaniach pojawili się przedstawiciele m.in. 18 marca w szkole gościliśmy Zespół Szkół w Niećkowie, 25 marca gościliśmy II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie, zaś 2 kwietnia gościlismy przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie.
Archiwum Aktualności