• Herbatka dla Babci i Dziadka <3

Klasa VIII wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują  wszystkim Uczniom i Rodzicom tych uczniów, którzy wzięli   udział w akcji charytatywnej ph "Herbatka Babci i Dziadka”. Celem akcji było zebranie i wręczenie  ciasteczek i pysznych, aromatycznych herbatek owocowych podopiecznym Spzzod Hospicjum Augustów z okazji zbliżającego się, jednego z najpiękniejszych świąt w roku - Dnia Babci i Dziadka.  Chcieliśmy podarować odrobinę uśmiechu tym, którzy są chorzy, cierpiący, samotni.  Hojność naszej małej społeczności przerosła wszelkie oczekiwania. Zebrane dary dotarły w sobotę 20.01.2024r. do hospicjum w Augustowie. Spotkanie  było bardzo wzruszające i emocjonalne. Chorzy i starsi ludzie- Babcie i Dziadkowie,  z uśmiechem i łzami w oczach dziękowali za dary i prosili, by przekazać też podziękowania naszym szkolnym dzieciom i ich rodzicom. Zebrane podarunki  to pełne 4 kartony dobroci i tego, czego właśnie potrzebują Babcie i Dziadkowie w hospicjum.
            Dobro wraca  <3

Rozmowa z paniami pielęgniarkami i obsługą była wzruszająca, ale też wskazała  wielkie potrzeby hospicjum i jego Pacjentów.
            Zachęcamy do pomocy spontanicznej, indywidualnej oraz do kolejnego zaangażowania się  w akcję charytatywną, którą niebawem zorganizujemy!
            Pomaganie potrzebującym daje poczucie szczęścia i nadaje życiu wielką wartość!

Organizatorzy akcji charytatywnej - klasa VIII z wychowawczynią Dorotą Głowacką - pedagożką specjalną szkoły

• Akcja "Paczuszka dla Maluszka"

Już po raz kolejny nasza placówka włączyła się w akcję Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla maluszka”. W tym roku w przedszkolu i szkole zbierano pampersy,oliwki i żele dla dzieci i niemowląt, chusteczki nawilżone  i  higieniczne w pudełku, proszki i żele do prania, zabawki, ubrania dla dzieci i dorosłych, żele i mydła w płynie oraz kocyki. Zebrane dary zostały przekazane do Domu Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej w Ełku.

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym darczyńcom za pomoc i okazane serce.

.

• Jasełka szkolne dla Parafian

• 7 stycznia 2024r. po Mszy świętej w kościele w Prusce, uczniowie naszej szkoły z radościa zaprezentowali jasełka szkolne. Parafianie byli zachwyceni. Razem z dziećmi śpiewali kolędy i pastorałki. Docenili kunszt aktorski naszych  uczniów gromkimi brawami i licznymi pozytywnymi uwagami. To miłe. Drodzy Parafianie- chętnie zaprezentujemy jeszcze nie jeden raz nasze talenty!