• #BurzaMózgów - WARSZTATY W SZKOLE

•    #BurzaMózgów to kurs Fundacji Orange dla nauczycieli o zjawisku, jakim jest sztuczna inteligencja, także w sensie społecznym i etycznym. Kurs poszerza świadomość na temat mechanizmów, w których uczestniczymy, korzystając z internetu i różnych usług cyfrowych. Kiedy wszędzie pojawiają się nam reklamy ostatnio wyszukiwanych produktów, w mediach społecznościowych mamy treści dostosowane do naszych zainteresowań, a nasze skrzynki e-mail rozpoznają spam, to nic innego jak sztuczna inteligencja. Nie zawsze mamy świadomość, że działa w tle naszych aktywności. Jej zastosowań jest bardzo wiele, m.in. Chat GPT, o którym chyba każdy słyszał.

W świecie, w którym zmian jest tak dużo i są tak częste, wiedza o tym, gdzie towarzyszy nam sztuczna inteligencja, jakie niesie szanse i zagrożenia - pozwala nam lepiej rozumieć świat.

W ramach projektu #BurzaMózgów mieliśmy możliwość zorganizowania warsztatów w naszej szkole na temat sztucznej inteligencji. W dniu 6 maja 2024r. warsztaty dla uczniów z klas 4-8 poprowadził wykwalifikowany trener z firmy LOFI Robot Pan Maciej Wojnicki, będący partnerem projektu.

• POWIATOWY KONKURS MŁODYCH TALENTÓW AKTORSKICH AUGUST 2024

• Dnia 24 kwietnia 2024 roku na Małej Scenie Podlaskiego Teatru Współczesnego w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie odbył się I Powiatowy Konkurs Młodych Talentów Aktorskich. Miał on na celu wyłonienie najbardziej utalentowanego aktorsko ucznia w  Powiecie Augustowskim. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maria Szparkowska (kl. VIII)  i Julia Frączek (kl. VII). Maria  znakomicie wcieliła się w rolę Balladyny i zajęła III miejsce w kategorii: SZKOŁY PODSTAWOWE- KLASY 5-8. Serdecznie gratulujemy naszym uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów aktorskich.

• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 22 kwietnia 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas IV- VIII. Celem konkursu była dbałość o piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do podniesienia poziomu własnej wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji. Oto wyniki: w kategorii kl. IV- VI: I miejsce zajęli: Diana Grygo (kl. IV), Lena Grygo (kl. VI) i Szymon Leńkowski (kl. V), II miejsce zajęły uczennice: Lena Dadura (kl. IV), Oliwia Sikora (kl. IV) oraz Laura Oleksy (kl. V), III miejsce zajął Michał Długozima z klasy VI. W kategorii kl. VII- VIII: I miejsce zajął Kacper Woźnicki, II miejsce zajęła uczennica z klasy VII- Julia Frączek, natomiast III miejsce-  Oliwia Dadura z klasy VIII. Wszystkim uczennicom i uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.