Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały i w przygody opiewały. By nie było porannej pobudki, a wiatr rozwiewał wszystkie smutki.
Życzenia
Poznajemy Podlaskie
W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, nasza szkoła wnioskowała i w ramach przedsięwzięcia Podlaskiej Izby Turystycznej „Poznajemy Podlaskie” otrzymała wsparcie finansowe do organizacji wycieczki turystyczno - krajoznawczej.
17 maja 2024 r. uczniowie z klas II-VIII wzięli udział w wycieczce do Białowieży. W programie mieliśmy Rezerwat Pokazowy Żubrów. Na powierzchni ok. 27 ha, w warunkach zbliżonych do naturalnych zobaczyć mogliśmy wszystkie gatunki ssaków kopytnych żyjących w Puszczy Białowieskiej oraz duże drapieżniki. Zaraz po tym uczniowie podzieleni na dwie grupy wzięli udział w godzinnych zajęciach edukacyjnych:
I grupa – Żubr imperator Puszczy (talerz Żubra – zabawa dla młodszych);
II grupa – Las naturalny – martwe drewno w lesie ( dla starszych).
Po zajęciach pojechaliśmy do Białowieży. Tu odwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN, które jest najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych i równocześnie najstarszym, czynnym muzeum województwa podlaskiego. Jego tradycje sięgają okresu międzywojennego, a w swoich zbiorach posiada wiele cennych kolekcji naukowych i rzadkich okazów.
Trochę zmęczeni odpoczywaliśmy i posilaliśmy się w restauracji „Pokusa”. Było nam to bardzo potrzebne, bo kolejnym punktem naszej wycieczki był spływ kajakowy rzeką Narewką na trasie LEWKOWO – GRAMOTNE.
Rzeka na tym odcinku nie jest szeroka i głęboka, płynie się głównie wśród łąk. Za mostem drogowym rzeka przyjmuje swój naturalny charakter, dalej płynie się prostymi odcinkami, na koniec trasy pojawia się sporo meandrów. W czasie płynięcia pole widzenia ograniczone było wysokimi skarpami brzegowymi. Miejscami brzegi obniżały się głównie w miejscach wodopojów. Wielu z uczniów płynęło kajakiem pierwszy raz, więc …. było wesoło.
Poznaliśmy rok wcześniej Suwalszczyznę, teraz tereny Puszczy Białowieskiej i Narewki. Piękne jest nasze województwo podlaskie.
12
Zajęcia otwarte w zerówce-język angielski
24 maja 2024 r. w zerówce odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego. Na lekcji gościliśmy rodziców i Panią Dyrektor, którzy mieli okazję zobaczyć przebieg zajęć oraz swoje pociechy "w akcji". Dzieci uczyły się zasad sortowania śmieci oraz nazw przetwarzanych materiałów.
OXFORD LINGUA- wiosenna edycja
24 maja 2024r. zostały ogłoszone wyniki wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Oxford Lingua. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas III-VIII i aż 7 z nich zostało laureatami. Oto wyniki: laureatka I stopnia - Hanna Oleksy z klasy III, laureaci III stopnia- Abigaile Karp kl.VII, Szymon Leńkowski kl.V, Marcel Krzynowek kl.IV. Laureaci IV stopnia- Julia Frączek kl.VII, Jan Stankiewicz kl.IV. Laureatka V stopnia- Joanna Grajewska z klasy V. Wszystkim laureatem serdecznie gratulujemy!!!
ENGLISH CALIGRAMS- KALIGRAMY-SŁOWA OBRAZEM PISANE
21 maja 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Językowo-Plastyczny pt. "Kaligramy- słowa obrazem pisane". Wzięło w nim udział 27 uczniów z klas IV- VIII. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez alternatywną metodę pracy,sprzyjającą integrowaniu wyobraźni twórczej i pamięci. Oto wyniki: I miejsce zajął: Michał Waszkiewicz (kl. V), II miejsce zajęła : Oliwia Dadura (kl. VIII) oraz III miejsce zajął Szymon Lewicki z klasy VI. Wszystkim uczennicom i uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.
MAMY TO !!!!!
Dwie uczennice klasy 7 - Julka i Abi we współpracy z p. Karoliną Sobolewską-Huszcza wzięły udział w konkursie Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści widzimy” w ramach, którego stworzyły film o tematyce podatków.
WARSZTATY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM
APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych. Podczas apelu uczniowie klasy VII przybliżyli zebranym historię Międzynarodowego Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Mogliśmy także wysłuchać przepięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uświadomiliśmy sobie, że wolność dana raz, nie jest na zawsze.
#BurzaMózgów - WARSZTATY W SZKOLE
- 10
#BurzaMózgów to kurs Fundacji Orange dla nauczycieli o zjawisku, jakim jest sztuczna inteligencja, także w sensie społecznym i etycznym. Kurs poszerza świadomość na temat mechanizmów, w których uczestniczymy, korzystając z internetu i różnych usług cyfrowych. Kiedy wszędzie pojawiają się nam reklamy ostatnio wyszukiwanych produktów, w mediach społecznościowych mamy treści dostosowane do naszych zainteresowań, a nasze skrzynki e-mail rozpoznają spam, to nic innego jak sztuczna inteligencja. Nie zawsze mamy świadomość, że działa w tle naszych aktywności. Jej zastosowań jest bardzo wiele, m.in. Chat GPT, o którym chyba każdy słyszał.
W świecie, w którym zmian jest tak dużo i są tak częste, wiedza o tym, gdzie towarzyszy nam sztuczna inteligencja, jakie niesie szanse i zagrożenia - pozwala nam lepiej rozumieć świat.
W ramach projektu #BurzaMózgów mieliśmy możliwość zorganizowania warsztatów w naszej szkole na temat sztucznej inteligencji. W dniu 6 maja 2024r. warsztaty dla uczniów z klas 4-8 poprowadził wykwalifikowany trener z firmy LOFI Robot Pan Maciej Wojnicki, będący partnerem projektu.
POWIATOWY KONKURS MŁODYCH TALENTÓW AKTORSKICH AUGUST 2024
Dnia 24 kwietnia 2024 roku na Małej Scenie Podlaskiego Teatru Współczesnego w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie odbył się I Powiatowy Konkurs Młodych Talentów Aktorskich. Miał on na celu wyłonienie najbardziej utalentowanego aktorsko ucznia w Powiecie Augustowskim. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maria Szparkowska (kl. VIII) i Julia Frączek (kl. VII). Maria znakomicie wcieliła się w rolę Balladyny i zajęła III miejsce w kategorii: SZKOŁY PODSTAWOWE- KLASY 5-8. Serdecznie gratulujemy naszym uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów aktorskich.
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
22 kwietnia 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas IV- VIII. Celem konkursu była dbałość o piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do podniesienia poziomu własnej wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji. Oto wyniki: w kategorii kl. IV- VI: I miejsce zajęli: Diana Grygo (kl. IV), Lena Grygo (kl. VI) i Szymon Leńkowski (kl. V), II miejsce zajęły uczennice: Lena Dadura (kl. IV), Oliwia Sikora (kl. IV) oraz Laura Oleksy (kl. V), III miejsce zajął Michał Długozima z klasy VI. W kategorii kl. VII- VIII: I miejsce zajął Kacper Woźnicki, II miejsce zajęła uczennica z klasy VII- Julia Frączek, natomiast III miejsce- Oliwia Dadura z klasy VIII. Wszystkim uczennicom i uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.