• ZAJĘCIA SPORTOWE „UMIEM PŁYWAĆ”

• Zajęcia sportowe dla uczniów klas I-III w ramach projektu „Umiem pływać”

Uczniowie klas I-III naszej szkoły przeszli kurs nauki pływania w ramach projektu „Umiem pływać”.

Celem projektu było opanowanie przez uczniów elementarnych sposobów pływania oraz zdobycie umiejętności pływania stylem grzbietowym, a także uświadomienie dzieciom korzyści zdrowotnych obcowania z wodą. Zajęcia odbyły się zgodnie z ustalonym harmonogramem. W czasie 20 godzin zajęć na basenie w Augustowie, pod kierunkiem instruktora p. Mirosława Łukaszewicza uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale także aktywnego spędzania czasu wolnego i wspaniałej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczyły wiele radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej, dały im nie tylko możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale także możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej oraz zapewniły wiele wspaniałych wspomnień. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów oraz uczyły samodzielności.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 24 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto ustanowione przez UNESCO mające na celu promocję czytelnictwa oraz własności intelektualnej.

Nasi młodsi czytelnicy dowiedzieli się jak powstaje książka, poznali jej budowę oraz zalety czytania książek. Każdy uczeń przyniósł swoją ulubiną książkę i krótko o niej opowiedział. Dzieci rozwiązywały quizy i zagadki oraz tworzyły własne zakładki do książek. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Książki”.

Głownym celem odchodów Światowego Dnia Książki było zachęcenie dzieci i młodzieży z naszej szkoły do czytania książek. Serdecznie dziękuję za tak aktywny udział w zajęciach.

• Certyfikaty realizacji ogólnopolskich projektów edukacyjnych

• Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym w roku szkolnym 2022/23 wzięła udział w  Ogólnopolskich Projektach Edukacyjnych: "Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" oraz  "Szkoła odpowiedzialna cyfrowo".
            Projekty dotyczyły zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz profilaktyki uzależnień cyfrowych. Nad przebiegiem realizacji zadań czuwała pedagożka specjalna i  nauczycielka szkoły Dorota Głowacka.

• „POZNAJEMY PODLASKIE”

• „Poznajemy Podlaskie” to przedsięwzięcie mające na celu udzielenie wsparcia finansowego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną szkołom podstawowym z województwa podlaskiego na organizację wycieczek turystyczno-krajoznawczych po województwie podlaskim. To działanie umożliwi dzieciom i młodzieży poznanie atrakcji turystycznych województwa podlaskiego.

Nasza szkoła także korzysta z tego wsparcia, stąd wycieczka po Suwalszczyźnie.  Jadą uczniowie z klas IV-VIII.

Oto, co nas czeka:

- Wigry – zwiedzanie klasztoru;

- Cisowa Góra – wejście na punkt widokowy;

- Smolniki – punkt widokowy;

- Trójstyk granic Bolcie;

- Stańczyki – wiadukty kolejowe.

Piszemy egzamin i ruszamy poznawać nasze województwo.

UWAGA!!! Zabieramy ze sobą słońce, humor i wygodne buty.