• Sukces plastyczny :)

          • Z radością informujemy, iż uczeń klasy VI- Piotr Palczewski otrzymał wyróżnienie  w  Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej
                         Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość” – Białystok 2023 
            Na konkurs nadesłano 534 prace z województwa podlaskiego, a praca Piotra jako jedna z 30, znalazła się  na wystawie pokonkursowej w siedzibie Kuratorium w Białymstoku.
            Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty  oraz  Młodzieżowy Dom Kultury  Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku.
            Cel konkursu to:
            1. Rozbudzanie zainteresowania młodego pokolenia historią, kulturą i krajobrazem Polski.
            2. Rozwijanie wrażliwości twórczej dzieci i młodzieży.
            3. Prezentacja dorobku oraz osiągnięć artystycznych uczestników konkursu.
            4. Wymiana doświadczeń nauczycieli oraz instruktorów prowadzących zajęcia plastyczne w zakresie
            nowatorskiej pracy z uczniami.
            Tematyka prac koncentrowała się  wokół hasła „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość”,    rozumianego w aspekcie historycznego, aktualnego i przyszłego obrazu naszego kraju. 

                                                                               GRATULUJEMY!!!

          • MŁODE GŁOWY

          •  W styczniu uczniowie z  klas IV-VIII wzięli udział w  ogólnopolskim  badaniu naukowym  pt. „MŁODE GŁOWY. OTWARCIE O ZDROWIU PSYCHICZNYM”. Dzięki min. naszym   uczniom udało się przeprowadzić największe badania w Polsce poświęcone kondycji zdrowia psychicznego uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  To pierwsze tego typu badanie na ogromną  skalę w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 180 tysięcy uczniów z całego kraju.
            Równolegle ruszyła też ogólnopolska kampania edukacyjna „Otwarcie o zdrowiu psychicznym” prowadzona przez  Fundację UNAWEZA oraz strona www.mlodeglowy.pl, na której znajdą się materiały dotyczące zdrowia psychicznego i pierwszej pomocy psychologicznej.
                   Jakie są główne wyniki badań? Młodzi czują się osamotnieni, co drugi uczeń w Polsce wieku 10-19 lat ma skrajnie niską samoocenę i bardzo złe zdanie o sobie. Ponad 80% ankietowanych w kłopotliwej sytuacji nie potrafi znaleźć rozwiązania i nie radzi sobie ze stresem dnia codziennego. Co trzecie dziecko nie ma chęci do życia, a 8,8% dzieci w Polsce deklaruje, że podjęło próbę samobójczą. 
             Nasze działania mają zwrócić uwagę: rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych osób dorosłych na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród dzieci, wskazać związane z tym wyzwania i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc. W ramach raportu opublikowano 40 rekomendacji, dzięki którym będzie można poprawić  jakość życia psychicznego dzieci i młodzieży.
             

            Raport do pobraniawww.mlodeglowy.pl 

            Infografiki do pobrania: https://we.tl/t-0H5c8F2PW4

          • Nasze prace w języku angielskim

          • Uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka angielskiego bardzo lubią wykonywać prace grupowe i projektowe, gdzie mają bardzo dużą przestrzeń dla swojej kreatywności i pomysłowości. Metoda projektu jest jedną z praktycznych metod nauczania, kładącą nacisk na samodzielną pracę i zaangażowanie ucznia. Uczniowie dostają od nauczyciela zadanie do wykonania z wcześniej jasno ustalonymi zasadami. Mają wytyczne dotyczące tego, co powinien zawierać dany projekt.   Jednakże, ostateczny kształt, wygląd i  szczegółowa tematyka projektu jest wyborem uczniów. Poniżej kilka przykładów naszych prac: drzewo rodzinne, piramida żywieniowa i ulubione zwierzątko.

             

          • Angielski na wesoło

          • W klasach I-III na naszych zajęciach języka angielskiego jest dużo zabawy, ruchu i śmiechu.  Co lekcję poznajemy ciekawe historie ulubionych zwierzątek Pinga i Ponga oraz Tigera i jego przyjaciół Sue i Jaya.

          • Internetowa szkoła Słonia Spacjusza

          • W marcu uczniowie drugiej i trzeciej lasy uczestniczyli w internetowym kursie „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” przygotowanym przez OSE it- szkoła. Kurs dotyczył cyberbezpieczeństwa. Uczniowie w przyjazny i dostępny sposób poznali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych. Poznali zagadnienia dotyczące m.in. ochrony prywatności i zachowania ostrożności w kontaktach online, a także netykiety i higieny cyfrowej. Wszyscy uczniowie ukończyli kurs oraz otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

          • Dni otwarte augustowskich szkół średnich

          • 13,04.2023r. uczniowie klasy VIII mieli możliwość  zapoznania się z ofertą edukacyjną augustowskich szkół ponadpodstawowych. Swoje walory, możliwości edukacyjne oraz szereg korzyści płynących z nauki w danej szkole uczniowie mogli obejrzeć w:
            Augustowskim Centrum Edukacyjnym, LO im. Grzegorza Piramowicza, LO im. Polonii i Polaków na Świecie, Zespole Szkół Technicznych im. gen, Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie.
            Uczniowie planujący zamieszkanie w Augustowie podczas nauki, mogli  obejrzeć tez Bursę Szkolną. 
            Dzisiejsza wizyta w szkołach ponadpodstawowych być może będzie pomocna w wyborze dalszej drogi edukacyjnej naszych uczniów. 

          • Szkolny konkurs ortograficzny klas II – III

          • Szkolny konkurs ortograficzny klas II – III

             

            Tak jak co roku, w naszej szkole dla uczniów klas II - III zorganizowany został konkurs ortograficzny. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzenie motywacji do poznawania, utrwalania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

            Oto wyniki:

            I miejsce – Marcel Krzynowek z kl. III,

            II miejsce – Diana Grygo z kl. III,

            III miejsce – Oliwia Sikora z kl. III,

            Wyróżnienia – Jakub Gnatowski z kl. II i Lena Dadura z kl. III.

            Najlepsi otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, pozostali uczestnicy konkursu - pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz życzymy powodzenia w dalszym przyswajaniu zasad ortograficznych.

            Zwycięzcom gratulujemy doskonałej znajomości ortografii.

          • Dzień bez plecaka

          •     Coraz częściej obchodzony jest w szkołach wyjątkowy dzień. Dzień bez plecaka, bo o nim właśnie mowa, świętowany jest zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek.

                Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Dzień bez plecaka odbył się w naszej szkole 31 marca br. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

               Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…

          • Wielkanocne wypieki przedszkolaków

          • Przed świętami przedszkolaki przygotowały wielkanocne wypieki: zajączki, kurczaczki i babeczki. Wszystkie dzieci były niezwykle zaangażowane w przygotowanie tych słodkich pyszności. Świąteczne pieczenie okazało się wspaniałym kulinarnym pomysłem.  Dużą frajdę wszystkim sprawiło ozdabianie wypieków i degustacja. Idąc do domu, każdy mały cukiernik zabrał swój apetyczny i pięknie udekorowany wypiek, który będzie stanowić kolorową, świąteczną ozdobę na wielkanocnym stole.Przed świętami przedszkolaki przygotowały wielkanocne wypieki: zajączki, kurczaczki i babeczki. Wszystkie dzieci były niezwykle zaangażowane w przygotowanie tych słodkich pyszności. Świąteczne pieczenie okazało się wspaniałym kulinarnym pomysłem.  Dużą frajdę wszystkim sprawiło ozdabianie wypieków i degustacja. Idąc do domu, każdy mały cukiernik zabrał swój apetyczny i pięknie udekorowany wypiek, który będzie stanowić kolorową, świąteczną ozdobę na wielkanocnym stole.

            Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii :)

          • Szkolni artyści

          •        W naszej szkole dążymy do rozwijania uzdolnień uczniów w szerokim zakresie.  Jednym z takich działań jest tworczość plastyczna dzieci na każdym etapie edukacji. Nie od dziś wiadomo, że  dziecko, które od najmłodszych lat ma kontakt ze sztuką, jest  wrażliwe na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych i społecznych, dostrzega  bogactwo barw w naturze, ma szansę na rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności oraz ekspresji plastycznej, budzi się w nim  poczucie odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy.  
            Inspiracją do wiosennych prac wykonanych techniką PUENTYLIZMU (kropkowania) było otaczające nas, budzące się do życia środowisko. 
            Puentylizm to technika polegająca na budowaniu kompozycji obrazu poprzez zapełnianie go  gęsto rozmieszczonymi, różnobarwnymi punktami i kreskami kładzionymi na płótno czubkiem pędzla. Te punkty i kreski, oglądane z odpowiedniego, uzależnionego od ich wielkości oddalenia, zlewają się w jedno, tworząc obraz. 

             

          • WIOSNA :)

          • 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.
            Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do
            radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym
            mrokiem.
            Żeby uświetnić ten dzień młodsze dzieci przygotowały część artystyczną.

          • Rekrutacja dzieci do klasy I i oddziałów przedszkolnych.

          • INFORMACJA

            Rekrutacja dzieci do klasy I i oddziałów przedszkolnych prowadzona będzie
            w dniach 13 – 31 marca 2023 r.
            1. Zapisanie ucznia do klasy I odbywa się poprzez zgłoszenie dziecka do szkoły -
             załącznik nr 1.
            2. Zapisanie dziecka do oddziału przedszkolnego (dzieci młodsze – rocznik 2020,
            2019, 2018) - załącznik nr 2 oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych w
            Szkole Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym - załącznik nr 5
            (dotyczy rodziców dzieci, które nie uczęszczały do oddziału przedszkolnego).
            3. Zapisanie dziecka do oddziału przedszkolnego (dzieci starsze - rocznik 2017)
            – załącznik nr 3 oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych w Szkole
            Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym- załącznik nr 5 (dotyczy
            rodziców dzieci, które nie uczęszczały do oddziału przedszkolnego).
            4. Rodzice dzieci (rocznik 2017, 2018, 2019), które w bieżącym roku szkolnym
            objęte są wychowaniem przedszkolnym, składają deklarację o kontynuowaniu
            wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 – załącznik nr 4.
            Formularze rekrutacyjne są dostępne u wychowawczyń grup przedszkolnych lub na
            stronie internetowej szkoły.
            Wypełnione formularze należy przekazać nauczycielkom wychowania przedszkolnego
            lub złożyć w gabinecie dyrektora w nieprzekraczalnym terminie - do 31 marca 2023 r.
            Załączniki:
            1. Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.
            2. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego (dzieci młodsze).
            3. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego (dzieci starsze).
            4. Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.
            5. Klauzula informacyjna (zgoda).